DEN ZEMĚ

19.04.2024

Dnes jsme ve školní družině slavili Den Země. Krátké ohlédnutí za dnešním krásným dnem.

Den Země, svátek naší krásné planety, který se slaví po celém světě .Připadá na 22. dubna. Ani v naší školní družině tomu nebylo jinak - jen jsme ho oslavili trochu s předstihem, již 19. dubna. Pro děti bylo připraveno na školní zahradě   5 stanovišť, která měla prověřit jejich znalosti, dovednosti a manuální zručnost. Na prvním stanovišti měly děti roztřídit odpadky do připravených kontejnerů na plasty, papír, sklo a směsný odpad. Každá herna měla označené ,,své" odpadky číslem herny. U druhého stanoviště se měly děti zamyslet nad tématikou sociální šatník a jejich úkolem bylo do připraveného sáčku vybrat oblečení pro chlapce nebo dívku a vhodit do připraveného kontejneru. Na třetím stanovišti měla každá z heren nachystaný svůj sáček s bio odpadem, do kterého se ale dostaly i věci, které do něj rozhodně nepatří. Děti měly za úkol tento odpad najít, správně vytřídit a bio odpad vyhodit do připraveného kompostéru. Zasypat jehličím, listím a šiškami, aby po rozložení ze všeho vznikl zahradní kompost. U čtvrtého úkolu se děti pořádně zapotily. Měly totiž za úkol ušetřit, co nejvíce vody. Úkol spočíval v klasickém přenášení vody z nádoby do nádoby pomocí lžíce. Výsledky byly opravdu překvapující:

Herna 1                z 250ml přenesly 200ml

Herna 2                z 200ml přenesly 170ml

Herna 3                z 200 ml přenesly 140ml

Herna 4                z 280ml přenesly 245ml

Herna 5                z 200ml přenesly 0ml

Herna 6                z 280ml přenesly 180ml

Herna 7                z 500ml přenesly 380ml

Herna 8                z 200ml přenesly 150ml

Herna 9                z 100 ml přenesly 60ml

Herna 10             z 200ml přenesly 190ml

Posledním úkolem bylo vyrobit hmyzí domeček a vysvětlit si jeho význam.  I když nám počasí nepřálo a dnešní den byl opravdu ve znamení nefalšovaného aprílové počasí, dětem se jednotlivá stanoviště s úkoly velmi líbily a Den Země si užily naplno. Na fotky se můžete podívat zde.

Dokumenty ke stažení

Není nalezený žádný dokument.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.